Steam’de Haftanın En Çok Satanları: CS:GO’yu Tahtından Eden Oyun!

Steam’de haftanın en çok satanları tüm dünyadaki oyuncuların geçtiğimiz hafta en çok hangi oyunları tercih ettiklerini ortaya koyuyor. Oyunlar için yılın en hareketli dönemine girilmişken geçtiğimiz hafta dünya neler oynamış gelin hep birlikte bir göz atalım.

1. Yılın en çok beklenen oyunu ünvanının hakkını veriyor.

Bethesda yıllar sonra önümüze yeni bir oyun koyacak ve biz oyuncular heyecandan ölmeyeceğiz öyle mi? Starfield ile oyun dünyasını bir kez daha sallamayı başaran Bethesda’nın oyunu ilk günden Game Pass’e gelmiş olsa da oyunun satışları yine de şirkette yüzleri güldürüyor olmalı zira Starfield bir süre daha zirveyi kimselere bırakmayacak gibi.

2. CS:GO ise zirveyi yakın takipte.

Neredeyse her haftanın lideri CS:GO Starfield’a zirveyi bir süreliğine ödünç vermiş olsa da alıştığımız üzere en kısa sürede yerine geri dönecektir. Yakın zamanda yerini CS2’ye bırakarak bizlere tamamen veda edecek olan CS:GO tüm dünyadaki oyuncuların bu hafta da ilk tercihlerinden.

3. Yılın oyunu yarışının en güçlü adaylarından Baldur’s Gate 3 de geçtiğimiz haftaki yerini koruyor.

Larian öyle bir oyun yaptı ki neredeyse hepimiz yıllar boyunca bir daha böyle bir şey oynayamayacağımız konusunda hemfikiriz. Dolu dolu içeriği, derinlikli düşünülmüş karakterleri ve oyuncuya yaşattığı keşif hissi ile Baldur’s Gate 3 bazı oyun geliştiricilerin de söylediği gibi adeta bir ‘anomali’.

4. Apex Legends ise listenin dördüncü sırasında.

Geçtiğimiz haftaya göre konumunu tam 7 sıra birden yükselterek ilk beş içerisine girmeyi başarmış olan Apex Legends dünyada olduğu gibi ülkemizde de oldukça popüler. Oyunun sunduğu hızlı oynanış ve karakterlerin sahip oldukları özel yetenekler oyunu rakipleri arasında eşsiz bir yere koyuyor. Oynaması tamamen ücretsiz olan oyun türün hayranlarının yanında çaylak oyuncuları da memnun ediyor.

5. PUBG: Battlegrounds’ı durdurulabilene aşk olsun.

Geçtiğimiz haftaya kıyasla iki basamak birden yükselen oyun yıllardır battle royale dendiğinde ilk akla gelen yapımlardan. Bir süre önce oynaması tamamen ücretsiz oyun modeline geçiş yapan PUBG: Battleroyale bununla birlikte oyuncu sayısını da ciddi oranda yükseltmeyi başardı.

Listenin geri kalanı ise şöyle:

  • Dota 2

  • Red Dead Redemption 2

  • Steam Deck

  • NBA 2K24

  • Call of Duty

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x