Filenin Sultanları’nın Prim Hesabı Mahfi Eğilmez’in Paylaşımına Gelen Yorumlarla Gönüllerin Sultanına Döndü

Türkiye Voleybol Kadın Milli Takımı, yıllardır bizleri hep gururlandırıyorlar. Uluslararası arenada diğer spor dallarında hasret kaldığımız başarıları boyları da yürekleri de ‘dev’ kadınlar getiriyor. Filenin Sultanları, başarılarının yanında, gerek duruşları gerek aydınlık yüzleriyle bir kesimde de tedirginlik yaratıyor. Hele ki son yaptıkları prim hesabı yeni cepheler oluşmasına neden oldu.

Filenin Sultanları, başarılarının yanında duruşlarıyla özellikle Türk kadınlarının göğsünü kabartıyor. Kadınların gücünden hoşlanmayan kesimler, sporcularımızın karşılarında yer almaya çalışırken, dünyaya meydan okumalarıyla gücünü kanıtlayan kızlarımızı ülkeyi öyle bir kenetliyor ki çok güzel oluyoruz.

Son şampiyonluklarında da ülkeye voleybol izletmenin ve öğretmenin yanında yıllarından ardından sporda ‘gurur’ duygusunu yaşattılar. Bu önemli şampiyonluğun ardından futbol camiasına tanınan özel ulaşım imkanı, 2 metrelik sporcularımıza tanınmazken, onların yaptıkları prim hesabı da yine aynı şekilde futbol camiasında zor görülen bir durumdu.

İktisatçı Mahfi Eğilmez de önemli ekonomi yorumları dışında voleybola merakıyla bilinir. Eğilmez’i yakından takip edenler onun voleybol maçlarını kaçırmadığını bilirken, son prim pazarlığı ünlü iktisatçının radarına girdi: “Helal olsun sana kaptan @edaerdem14 , helal olsun size kızlar.”

Vedat Milor da Eğilmez’in paylaşımına yorum yaparken,

Ders niteliğindeki söylem takdir edildi.

Farklı branşlardaki geçmiş başarıların karşılıkları hatırlanınca

Delikanlılık, ahlak ve duruş gibi kavramların cinsiyet içermediği de anlaşıldı.

Filenin Sultanlarına yapılması gereken jestlerin talep beklemediği bilinirken,

Yine farklı branşlardaki para hesapları akıllara düştü.

Ancak en önemlisi bu talepkar olmama durumunun yine “cefakar” Türk kadınını takdir etme moduna geçmesi de önemliydi.

Siz ne dersiniz? Yorumlara bekliyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x