Satın Alınan Xbox Oyunları 2024 Sonrasında Bulutta da Oynanabilecek

Geçen hafta, Microsoft Gaming CEO’su Phil Spencer ve şirketin diğer üst düzey oyun yöneticileri, resmi Xbox Podcast yayını ile şirketin oyun çalışmalarının geleceği hakkında bazı ipuçları verdiler.  Şimdi ise Spencer, bu hafta da bir hayrana gelecekteki bir Xbox özelliği hakkında oldukça önemli bir duyuru daha yaptı. X kullanıcısı Satın Alınan Xbox Oyunları ‘ye göre, “NASburg” Gamertag’ına sahip bir hayran, Spencer’a oyuncuların bulutta sahip oldukları mevcut Xbox oyunlarına ne zaman erişebileceklerini ve bu oyunları oynayabileceklerini sordu. Spencer, “Bu yıl olmalı” diye yanıt verdi.

Bu değişimin Windows Central tarafından orijinal olduğu doğrulandığı bildirildi. Bu, Xbox Game Pass Ultimate aracılığıyla bulutta oyun oynamak isteyebilecek ancak hizmetten kaldırılırlarsa bulutta oynamaya devam etmek isteyen Xbox oyuncuları için önemli bir gelişme.

Yaklaşan bu özellikle ilgili hala birkaç soru mevcut. Bunlardan biri, oyuncuların bulutta sahip oldukları oyunlara erişmek için Xbox Game Pass Ultimate için ödeme yapmaya devam etmeleri gerekip gerekmeyeceği veya Game Pass aboneliği almamaya karar vermeleri durumunda bunu yapmaya devam edip edemeyecekleri. Game Pass planı için ödeme yapmanız gerekmiyorsa Microsoft, sahip olduğu oyunları bulutta oynamak isteyen oyuncular için başka bir iş modeli bulabilir.

Microsoft, bir süredir bulut oyunlarıyla ilgili önemli bir duyuru yapmadı ancak belki 2024’te bu hizmetle ilgili bazı güncellemeler alabiliriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x